ابزار وبلاگ

ابزار وبمستر

ابزار وبمستر

هدایت به بالای صفحه

امداد رایانه شیراز - خدمات نرم افزاری و نصب ویندوز در شیراز

تعمیرات تخصصی نرم افزاری و شبکه کامپیوتر و لپ تاپ در منزل و محل کار شما در شهر شیراز

امداد رایانه شیراز - خدمات نرم افزاری و نصب ویندوز در شیراز

تعمیرات تخصصی نرم افزاری و شبکه کامپیوتر و لپ تاپ در منزل و محل کار شما در شهر شیراز

  • تعمیرات تخصصی لپتاپ در محل
  • ارتقا انواع لپتاپ و کامپیوتر در محل
  • فروش انواع لپتاپ و کامپیوتر رومیزی
  • عیب یابی سریع سیستم در محل شما
  • نصب و راهندازی انواع سیستم در محل شما
  • تعویض و ارتقا قطعه در محل شما
  • مشاوره تخصصی در انتخاب سیستم و راهندازی
  • نصب انواع ویندوز و نرم افزارهای کاربردی در محل شما
  • اعزام یک ساعته کارشناس حتی در ایام تعطیل
  • مشاوره تلفنی رایگان

پشتیبانی از ویندوز 7 چند روز پیش به پایان رسید و اپل اکنون می‌تواند کاربران آن نسخه از ویندوز را به‌سمت اکوسیستم خود جذب کند.

اپل امسال این شانس را دارد تا کاربران قدیمی ویندوز ۷ را به‌سمت اکوسیستم خود جذب کند. مایکروسافت پشتیبانی رسمی از نسخه‌ی قدیمی ویندوز را متوقف کرد و اکنون کاربران و مدیران IT با انتخاب استفاده از ویندوز ۱۰ یا سیستم‌های عامل‌ جایگزین مانند مک روبه‌رو هستند.

راهکارهای اپل در حوزه‌ی خدمات IT اکنون در بسیاری از شرکت‌های حاضر در فهرست Fortune 500 پیاده‌سازی می‌شوند. خدمات و مشتریان کوپرتینویی‌ها در دسته‌ی تجاری روز‌به‌روز افزایش می‌یابند و رخدادهای اخیر حوزه‌ی پردازش تجاری نیز نشان از افزایش محبوبیت سیستم‌های مبتنی بر مک دارد. در بسیاری از نقاط جهان، پشتیبانی از فناوری‌های اپل یک چالش نیروی انسانی محسوب می‌شود؛ چراکه بسیاری از کارمندان جدید، سیستم‌های آن شرکت را درصورت امکان ازسوی کارفرما به سیستم‌های دیگر ترجیح می‌دهند. همین جریان باعث شده است تا بسیاری از شرکت‌های بزرگ جهان، بیش‌ازپیش سیستم‌های اپل را به کارمندان خود پیشنهاد دهند.

Windows 7

مدیر اطلاعات شرکت IBM، فلچر پروین علاوه بر ملاحظات نیروی انسانی، مزیت‌های متعدد دیگری را برای سیستم‌‌های اپل برمی‌شمرد. به‌عنوان مثال می‌توان به مزیت افزایش شاخص خالص مروجان در شرکت اشاره کرد. به‌علاوه مواردی همچون تجربه‌ی کاربری و هزینه‌ی تمام‌شده‌ی مدیریت و ارتقاء سیستم‌ها نیز درصورت پیاده‌سازی سیستم‌‌های اپل بهبود پیدا می‌کند:

من ادعا نمی‌کنم که کارمندان بهتر، سیستم‌‌های اپل را ترجیح می‌دهند؛ یا استفاده از سیستم‌‌های اپل موجب پیشرفت کارمندان می‌شود. به‌هرحال برای شناسایی علت و معلول باید با دقت بالایی عمل کنیم. درنهایت شواهد تأییدکننده‌یمتعددی وجود دارند که لزوم ایجاد برنامه‌ی انتخاب سیستم کامپیوتری توسط کارمندان را نشان می‌دهند.

حوزه‌ی تجاری IT

اپل با پایان پشتیبانی مایکروسافت از ویندوز ۷ و به‌نوعی منقضی شدن ۴۱۷ میلیون سیستم کامپیوتری مبتنی بر آن، شانس زیادی برای پیشرفت در بازار خواهد داشت. به‌هرحال بررسی‌ها و حدس‌وگمان‌های متعدد تأیید می‌کنند که حداقل ده‌ها هزار نفر از کاربران مذکور، سیستم‌های خود را با آیپد یا حتی مک جایگزین خواهند کرد. وقتی پشتیبانی بیشتر مایکروسافت از سیستم‌های قدیمی هزینه‌ی ۲۰۰ دلار برای هر دستگاه دارد، چرا کاربران ویندوز ۷ نباید به سیستم‌‌های مک مهاجرت کنند؟

بازی روی مک / Gaming on mac

اتمام پشتیبانی از ویندوز ۷، فرصتی عالی برای اپل محسوب می‌شود. کوپرتینویی‌ها می‌توانند با بهره‌گیری از محبوبیت آیفون در میان کاربران تجاری، مک را به‌عنوان جایگزینی برای سیستم‌‌‌های کنونی تبلیغ کنند. درواقع آن‌ها نیاز به تلاش زیادی هم دراین‌زمینه ندارند. به‌عنوان مثال IBM قبلا گفته بود که خرید و مدیریت سیستم‌‌های مک، کاهش هزینه‌ای ۵۴۳ دلاری را برای هر سیستم برای شرکت به‌همراه دارد. همین اظهارنظر، بهترین تبلیغ برای سیستم‌‌‌های مبتنی بر مک محسوب می‌شود.

اگر هزینه‌ی پشتیبانی بیشتر مایکروسافت از ویندوز ۷ را به هزینه‌های نگه‌داری سیستم‌ها اضافه کنیم، صرفه‌جویی در خرید و مدیریت کامپیوترهای مک برای شرکت‌ها کاملا به چشم می‌آید. به‌علاوه هزینه‌های جذب و نگه‌داری نیروی انسانی و افزایش رضایت آن‌ها به‌خاطر استفاده از کامپیوترهای مک، باز هم استفاده از سیستم کوپرتینویی‌ها را مقرون‌به‌صرفه‌تر می‌کند. مزایایی که مک در حوزه‌ی تحول دیجیتال و افزایش بهره‌وری ارائه می‌کند، باز هم شرکت‌ها را به استفاده از سیستم‌‌های مذکور علاقه‌‌مندتر خواهد کرد. حدود یک میلیارد کاربر آیفون، بهترین گواه برای این ادعا محسوب می‌شود.

آمار رسمی صنعت

تحلیل‌گران IDC هیچ‌گاه به طرفداری از اپل مشهور نبوده‌اند. ازطرفی حتی آن‌ها نیز در بررسی‌های جدید تأیید می‌کنند که ۱۳ درصد از تصمیم‌گیرنده‌های حوزه‌ی IT، تصمیم به جایگزینی سیستم‌های ویندوز ۷ با مک دارند. جایگزینی ۱۳ درصد از سیستم‌‌های کنونی ویندوز ۷ به‌معنای ده‌ها میلیون فروش مک جدید در ۱۲ تا ۲۴ ماه پیش‌رو خواهد بود. اگرچه تعداد سیستم‌هایی که در دسته‌ی تجاری جایگزین خواهند شد، کمتر از پیش‌بینی‌ها است.

بررسی‌های متعدد نشان می‌دهند که فروش احتمالی میلیون‌ها دستگاه مک دور از انتظار نخواهد بود. خصوصا اکنون که اپل مشکلاتی همچون کیبوردهای پروانه‌ای را در دستگاه‌های مک‌بوک پرو حل کرده است و با سرعت به‌سمت افزایش حداکثری رضایت کاربران حرکت می‌کند. داده‌های مالی اخیر هم نشان می‌دهد که کوپرتینویی‌ها در وضعیتی شبیه به رنسانس در دنیای مک قرار دارند. تیم کوک سال ۲۰۱۹ را با بالاترین آمار درآمد از کسب‌وکار مک تعریف کرد.

باوجود رکود نسبی که در بازار کامپیوترهای شخصی دیده می‌شود، درآمد اپل از مک در سال ۲۰۱۹ رشد دو درصدی را تجربه کرد. باتوجه به رشد اخیر، پیش‌بینی مهاجرت بیشتر کاربران و مدیران IT به سیستم‌های مک و جایگزین کردن سیستم‌‌های مبتنی بر ویندوز ۷ با گزینه‌های جدید، آن‌چنان دور از واقعیت نخواهد بود. اولین بررسی و آزمایش پیش‌بینی مذکور را می‌توان در جلسه‌ی ۲۸ ژانویه‌ی اپل پیرامون گزارش‌های مالی جست‌وجو کرد که آمار فروش مک در آن، وضعیت کلی کوپرتینویی‌ها را در منحنی جایگزینی سیستم‌های ویندوزی نشان می‌دهد.

درنهایت پیش‌بینی جایگزینی سیستم‌‌های کنونی ویندوز ۷ با کامپیوترهای مک دورازانتظار نخواهد بود. به‌علاوه چنین جایگزینی می‌تواند نتیجه‌ای بسیار سودمندتر برای کوپرتینویی‌ها به‌همراه داشته باشد. اگر به سال ۲۰۰۳ و اعلام پشتیبانی ویندوز از آیپاد توسط استیو جابز نگاه کنیم، آمار جالبی را مشاهده خواهیم کرد. پس از اعلام مذکور ازسوی اسطوره‌ی اپل،‌ فروش آیپاد که ماهانه صدها هزار دستگاه بود، به میلیون‌ها دستگاه افزایش یافت. کاربران خوشحال آیپاد موجب افزایش فروش مک هم شدند و به‌نوعی زمینه را برای عرضه‌ی آیفون هم فراهم کردند. فراموش نکنید که آمارهای متعدد جهانی،‌ آیفون را سردمدار کاربری‌های تجاری از گوشی هوشمند عنوان می‌کنند.

باتوجه به اینکه حدود نیم میلیارد کامپیوتر مبتنی بر ویندوز ۷ پشتیبانی رسمی ردموندی‌ها را از دست دادند، به‌نظر شما اپل باید چه تعداد از آن کاربران را جذب کند تا به موفقیت درخور توجه برسد؟ به‌هرحال وقتی کاربران جدید به اکوسیستم مک افزوده شوند و مزایای سیستم خود را برای دیگران شرح دهند، می‌توان رشد هرچه بیشتر پایگاه کاربران را برای اپل پیش‌بینی کرد. شاید همین روند، زمینه را برای عرضه‌ی یک کامپیوتر مک حرفه‌ای گیمینگ فراهم کند. فراموش نکنید که اکنون یک‌سوم از کامپیوترهای ویندوزی در دسته‌ی گیمینگ فعال هستند.

پشتیبانی